Do ulic Hradce vyrazili naši pracovníci s prvními vánočními ozdobami.
Letošní rok město ožije světly na více než 40 stromech, zahrnujících jak malé, tak velké exempláře, včetně dvou řezaných stromů na hlavních náměstích.
Celkem po městě rozzáříme více než 40 tisíc LED bodů a žárovek, které udělají radost všem kolemjdoucím. Mezi tradičními motivy nebudou chybět oblíbené rampouchy, křehké vločky, majestátní hvězdy a tajemné vánoční komety.
I když tento rok nepřibyly nové ozdoby, technici zajistili, že velká část světel bude úsporná a šetrná k životnímu prostředí. Neúsporná světla a řetězy jsme totiž vyměnili za moderní LED osvětlení.
Vánočními barvami budou letos nejvíce zářit hradecká náměstí a nábřeží. Mezi ně se přidá také Gočárova a Benešova třída, třída Karla IV., nebo ulice Milady Horákové a Štefánikova. Plánujeme tradičně ozdobit také Tyršův a Pražský most. O výzdobu ale nepřijdou ani ostatní městské části. 

Vánoční stromy jsou vybrané!

Dva smrky ztepilé s výškou kolem 15 metrů budou z Hradce Králové a okolí. Jeden bude od soukromého dárce z Předměřic nad Labem, druhý z městských lesů. Jejich instalaci na Velké a Masarykovo náměstí provedeme 28. listopadu před vánočními trhy. Na slavnostní rozsvícení si Hradečáci počkají ale až do první adventní neděle 3. prosince od 16 hodin.