V minulém roce instalovaly Technické služby Hradec Králové po městě prvních pět mlžných bran. Letos je nově rozšířilo dalších pět mlžicích prvků ve tvaru stromů a krychle. V těchto dnech se mlžné stromy objevily na náměstí 28. října a na Ulrichově, Baťkově a Masarykově náměstí. V průběhu června přibude ještě mlžicí krychle u sportovního areálu Slavia. Novinky vyšly na téměř 500 tisíc korun bez DPH.

Po pozitivním ohlasu z minulého roku na mlžné brány jsme letos pořídili nové mlžicí prvky jako další chladicí opatření v horkých dnech. Mlžidla připomínají svým tvarem stromy nebo krychli, a jsou umístěna na často navštěvovaná hradecká náměstí a místa k vhodnému zdroji vody,“ uvádí náměstek primátorky odpovědný za Technické služby Hradec Králové Pavel Vrbický. Mlžné stromy v hodnotě téměř 400 tisíc korun bez DPH nyní nainstalovala dodavatelská firma. Hradečanům jsou k dispozici na Ulrichově, Baťkově a Masarykově náměstí. Mlžidlo lze vyzkoušet také na náměstí 28. října. Mlžná krychle v ceně přibližně 87 tisíc korun bez DPH bude umístěna ještě tento měsíc u areálu TJ Slavia Hradec Králové.

Společně s novými mlžnými prvky se spustí také mlžné brány. U těch jsme letos vylepšili jejich umístění. Z pěti mlžných bran přišla jedna na dětské dopravní hřiště v Třebši a jedna k Divadlu Drak. Ostatní pak podle vyzkoušené návštěvnosti zůstaly na tradičních místech u autobusové zastávky Alessandria, na Malém náměstí a u Grandu,“ popisuje umístění náměstek Vrbický.

Přibližně dva metry vysoké mlžné stromy jsou stejně jako mlžné brány vyrobeny z nerezové oceli a mají tlačítko s časovačem mlžení na 15 sekund. Téměř 2,5metrová celoocelová mlžná krychle bude fungovat podobným způsobem. „Většina mlžných prvků má kromě ochlazování okolí výhodu ve své skladnosti a snadném přesouvání v případě potřeby u konání některých kulturních akcí. Výjimkou bude vzhledem k velikosti pouze mlžný prvek u sportovního areálu. Takto vyzkoušíme například bránu po dobu divadelního festivalu Regiony, kterou následně od Divadla Drak přesuneme do Malšovic k trvalkovému záhonu u zábavního centra,“ dodává ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.
Patrik Palátka
PR TSHK
Tisková zpráva
Mlžný strom na Ulrichově náměstí Vizualizace mlžné krychle