Plánovaná údržba Pražského mostu v centru Hradce Králové začne 8. dubna. Dělníci se na mostě objeví ale už o víkendu 6. dubna, kdy budou zahájeny finální přípravné stavební práce bez dopravních omezení. Během oprav bude otevřená pouze jedna polovina mostu pro chodce, záchranáře a MHD. Uzavřen bude pro pěší také průchod pod mostem. Objízdná trasa povede přes nedaleký Tyršův most.

Každý rok se snažíme spolu s Technickými službami o potřebnou údržbu alespoň jednoho hradeckého mostu. Údržbové práce památkově chráněné stavby jako je Pražský most nejsou ale jednoduché a musí se řádně připravit. Po konzultaci s památkáři je letos hotová  projektová dokumentace, navíc zde v polovině srpna povede trasa mezinárodního triatlonového závodu Ironman,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast správy městského majetku Pavel Vrbický.

Přípravné práce zahájili stavbaři už v březnu. Na první dělníky bez dopravních omezení narazí kolemjdoucí a projíždějící řidiči o víkendu od 6. dubna. Na místě budou probíhat finální přípravné práce před samotným zahájením oprav 8. dubna. „Zhotovitel musel vyřešit dopravní situaci, kterou by mohly částečně zkomplikovat stavební práce na křižovatce Mileta. Na doporučení dopravního odboru města, policie a zástupců MHD přistoupil pouze k částečnému provozu na mostě, a to pro chodce, autobusy a záchranáře. Osobní auta budou muset využít krátkou objízdnou trasu přes Tyršův most,“ doplňuje Vrbický. 

Rozsáhlou údržbu frekventovaného mostu uskuteční zhotovitel v několika etapách. Pro pěší bude stejně jako pro MHD a záchranné složky otevřena vždy jen jedna polovina mostu. Ostatní řidiči budou prostřednictvím dopravního značení navedeni na objízdnou trasu přes Tylovo nábřeží, Divišovu ulici a ulici Československé armády. Chodci nevyužijí ani průchod pod mostem, který bude během červnových oprav uzavřen. Práce potrvají do konce července letošního roku a vyjdou přibližně na šest milionů korun bez DPH. Stavbaři do léta obnoví antikorozní ochranu celého historického mostu, zajistí montáž ochranných sítí proti hnízdění ptáků a opraví chodníky.
Patrik Palátka
PR TSHK
 Tisková zpráva
Fotogalerie: Pražský most

OBJÍZDNÁ TRASA A PRACOVNÍ MÍSTO: