První jarní paprsky pomalu ukončují sezónu posypových beden. Po dlouhém zimním období, od začátku listopadu, nyní postupně zamíří do skladů k údržbě.
Téměř 250 beden technici nejprve vyprazdňují zpět do skladových zásob posypového materiálu. Za celou letošní zimu se z beden dosud spotřebovalo přibližně 150 tun posypové směsi. Vyprázdněné bedny pak dále putují k fyzické kontrole a mytí, odkud už míří do skladových prostor.
Přestože zimní období pomalu končí, většina beden stále zůstává na hlavních místech jejich stanovišť. Využít je mohou školy, majitelé přilehlých obchodů nebo bytová družstva. Brzké ranní mrazíky s poslední sněhovou nadílkou se totiž mohou objevit i v březnu, kdy také poslední den v měsíci oficiálně končí
zimní údržba.

