Kočky

Hlavním posláním depozita pro kočky je zajištění nejnutnějších životních potřeb pro kočky odchycené městskou policií na území statutárního města Hradec Králové. Po odchytu jsou kočky umístěny do karantény, je jim provedena vstupní prohlídka, jejíž součástí je odčervení, vakcinace a popř. i další potřebné léčení pod dohledem veterinárního lékaře. Současně je prostřednictvím těchto stránek i dalších komunikačních prostředků veřejnost informována o nálezu zvířat, aby došlo v co nejkratším čase k jejich navrácení původním majitelům nebo pro ně byla vyhledána náhradní péče. Divoké kočky jsou v rámci kastračního programu vykastrovány a navráceny zpět do lokality. Uvedené informace naleznete v kategorii „Kočky“, ve které jsou dále kočky roztříděny do následujících kategorií:

  • Nalezené kočky - zde jsou zveřejněny kočky krátce po příjmu, které jsou aktuálně umístěny v karanténě, a vyzvednout si je může pouze majitel. Majitel kočky je povinen uhradit účelně vynaložené náklady na zaopatření pobytu kočky v depozitáři při jejím vyzvednutí, které činí za jednu noc 150 Kč a náklady na veterinární péči.
  • Kočky k osvojení - představuje aktuální nabídku koček k osvojení, které již absolvovaly karanténu, jsou očkované, odčervené, jsou v dobrém výživovém a zdravotním stavu a jsou připraveny k osvojení.
    • kočky k osvojení jsou k vyzvednutí v útulku pro opuštěná zvířata na adrese Hradečnice 1980, 500 08 Hradec Králové (u Lesního hřbitova). Telefonní kontakt 495 497 075, 731 131 216, provozní doby útulku pro opuštěná zvířata zde 
  • Všechny kočky – zde jsou zveřejněny všechny kočky, které máme v depozitu